Ségry v kuchyni

Jsme dvě ségry Adél a Veru a milujeme vaření, pečení a focení. Používáme kvalitní potraviny, žádná umělá dochucovadla ani polotovary nám nesmí přes práh. Všechna jídla jsme vlastnoručně uvařily, nafotily a poté s pomocí rodiny a přátel snědli. U receptů je mimo jiné vždy uveden počet porcí a také přesný rozměr použité formy. Tak přejeme hodně štěstí při vaření a dobrou chuť. Najdete nás na Facebooku i Instagramu.

Slané muffiny

DSCN1389.jpg
Ingredience
12 x 
250 g hladké mouky 
2 lžičky prášku do pečiva
sůl
pepř
2 vejce
200 g bílého jogurtu
2 lžíce kefíru
85 g másla

Postup

1.Nejprve si rozehřejte máslo a nechte jej zchladnout. Mezitím si v jedné míse smíchejte veškeré suché ingredience a ve druhé všechny mokré ingredience včetně již zchladlého másla. 2.Vše potom smíchejte dohromady, přidejte pokrájené ingredience, které chcete do muffinů použít. Já jsem dělala dva druhy muffinů - s rajčaty, mozzarellou, oregánem a bazalkou a druhé se slaninou, pórkem a tymiánem.
3.Všechny ingredience jednoduše pokrájejte a krátce přimíchejte do těsta. Samozřejmě, že můžete i jinak variovat. Těsto plňte do formy na muffiny vyložené papírovými košíčky.  4.Pečte v předehřáté troubě na 180 °C cca 25 minut.
DSCN1402.jpg DSCN1394.jpg

Připravte si ještě