Čínské knedlíčky s vepřovým masem


Ingredience
12 x 
na těsto
200 g hladké mouky1/2 lžičky sušeného droždí
100 ml vody
na náplň
300 g mletého vepřového masa1 jarní cibulka
pár listů ledového salátu nebo čínského zelí
3 větší žampiony
2 větší stroužky česneku
kousek zázvoru
1 lžíce sojové omáčky
1 lžička soli
1 lžička cukru krupice
na dokončení
2 lžíce slunečnicového nebo sezamového olejepůl hrnku vody
1 lžíce kukuřičného škrobu
jarní cibulka a sezam na posypání
Postup
1.Nejprve si připravte těsto. Smíchejte mouku se sušeným droždím a vodou a hnětením nebo v robotu hnětacím hákem vytvořte hladké těsto.
2.Těsto přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě 45 minut kynout. Těsto nakyne jen lehce.
3.Mezitím, co těsto kyne, si připravte náplň. Ledový salát nebo čínské zelí, žampiony a jarní cibulku posekejte nadrobno. Kousek zelené části jarní cibulky si nechte na posypání.
4.Zázvor oloupejte a nastrouhejte, česnek prolisujte.
5.Do mísy dejte mleté maso, žampiony, jarní cibulku, zázvor a česnek. Zalijte sojovou omáčkou a ochuťte solí a cukrem. Vše společně rukou důkladně promíchejte.
6.Po 45 minutách kynutí těsto rozdělte na 12 stejných dílů. Každý dílek rozválejte válečkem do tenka, do tvaru kruhu.
7.Můžete lehce podsypat moukou, kdyby se vám těsto lepilo.
8.Doprostřed každé placičky dejte lžíci náplně a zabalte do tvaru knedlíčku, postupně zabalujte dokola směrem doprostřed a uprostřed lehce zmáčkněte, aby se vám knedlíček uzavřel.
9.V pánvi rozehřejte olej a vložte do pánve knedlíčky. Nechte chvíli opékat. Mezitím si v hrnku smíchejte vodu se škrobem.
10.Ke knedlíčkum nalijte vodu se škrobem, zhruba do výšky 1 cm a přikryjte poklicí. Snižte na střední plamen tak, aby se knedlíčky stále opékaly.
11.Vařte přikryté 5 minut. Knedlíčky by měly být ze spodu opečené. Podávejte posypané nasekanou jarní cibulkou a sezamem.






Připravte si ještě
Copyright © 2018 segryvkuchyni.cz