Ségry v kuchyni

Jsme dvě ségry Adél a Veru a milujeme vaření, pečení a focení. Používáme kvalitní potraviny, žádná umělá dochucovadla ani polotovary nám nesmí přes práh. Všechna jídla jsme vlastnoručně uvařily, nafotily a poté s pomocí rodiny a přátel snědli. U receptů je mimo jiné vždy uveden počet porcí a také přesný rozměr použité formy. Tak přejeme hodně štěstí při vaření a dobrou chuť. Najdete nás na Facebooku i Instagramu.

Kakaovo-pomerančové crinkles

DSC_0166.jpg
Ingredience
30 x 
kůra ze 4 menších pomerančů
150 g hladké mouky
50 g kakaa
140 g moučkového cukru
1 lžička prášku do pečiva
50 g másla
2 vejce
pomerančová šťáva z 1 pomeranče
moučkový cukr na obalení

Postup

1.Do mísy nastrouhejte pomerančovou kůru. Mouku s kakaem, cukrem a práškem do pečiva přesijte do mísy ke kůře. Přidejte změklé máslo na kostičky, vejce a pomerančovou šťávu.  2.Vše smíchejte a vytvořte lepivé těsto. 3.Mísu s těstem přikryjte a dejte ji do lednice alespoń na 2 hodiny, aby těsto ztuhlo a šly tvořit kuličky.
4.Když je těsto vychlazené, vyložte si plechy papírem na pečení. Z těsta tvořte kuličky, které obalujte v silné vrstvě moučkového cukru. 5.Pečte v troubě předehřáté na 200 °C asi 10 minut. Crinkles v troubě nabydou, cukr na nich popraská a vytvoří tak krásný efekt.
DSC_0163.jpg DSC_0160.jpg DSC_0167.jpg DSC_0168.jpg